Datorbrilles

Mani sauc Artūrs un esmu viens no pirmajiem “Blinkely” klientiem, kas iegādājās sev jaunas datorbrilles.

Ja jūsu acis katru dienu tiek nogurdinātas skatoties datora ekrānā, mans pieredzes stāsts par datorbriļļu lietošanu  varētu Jums noderēt.

Esmu dzirdējis par  zilās gaismas bloķējošajām brillēm jau iepriekš: Tās bija dzeltenas, neglītas un neko daudz par to funkcijām un iedarbību es nezināju. Tomēr, man bija problēma: mans darbs ir pie datora un katru dienu es pavadu  vismaz astoņas stundas cieši skatoties datora ekrānā. Papildus tam,  kad esmu brīvs pēc darba, es bieži sevi pieķeru cieši skatoties citā, mazākā ekrānā, vai arī datorā skatoties filmas un seriālus. Es bieži jūtos tā, it kā manas acis būtu sarkanas un nogurušas katru dienu.

Tāpēc vēlējos izmēģināt katru dienu tās lietot, strādājot pie datora un pastāstīt, kā man gāja.

Atsaucoties uz “The Vision Council” datiem, 200 miljoni amerikāņu ziņo par simptomiem, kas varētu atbilst “digitālajai acs spriedzei”-  acu diskomforts, kas var tikt radīts skatoties ekrānā ilgāk kā četras stundas dienā. Zilā gaisma pati par sevi nav slikta lieta. Tā ir visur, arī saules gaismā. Pētnieki ir noteikuši, ka zilās gaismas viļņi – gaismas spektrā tieši pirms UV starojuma – ir labvēlīgi diennakts gaišajā laikā, tāpēc ka tas palīdz koncentrēt uzmanību, saīsina reakcijas laiku un uzlabo garastāvokli.

Vēl pavisam nesen cilvēki bija pakļauti dabīgajai gaismai un nakts tumsai. Bet tagad mēs nepārtraukti esam mākslīgā apgaismojuma ieskauti, lielākoties, tieši zilajā apgaismojumā, kas nāk no visiem ekrāniem. Pārāk liela zilā gaismas ietekme un ilga skatīšanās ekrānā var radīt sekojošas problēmas:

  • Acu nogurums;
  • Acu sausums;
  • Galvassāpes un migrēnas;
  • Sprandas sāpes un reiboņi;
  • Nogurums;
  • Miglaina redze un dubultošanās.

Tā kā zinātnieki arvien atklāj jaunas problēmas, kuru iemesls varētu būt zilā gaisma, brilles, kas spēj šo gaismu bloķēt, kļuvušas pieprasītākas, lai mazinātu  “digitālo acs spriedzi” un izvairītos no acu bojājumiem.

Es nolēmu šīs datorbrilles izmēģināt arī pats.

Galvenās atziņas, ko es ieguvu, veselu nedeļu  lietojot specializētās brilles datoram, kas bloķē zilo gaismu no ekrāniem:

Brillēm, nav jābūt neglītām.

Kompānija, kuras produktu es izmēģināju, Blinkely, ir pavisam jauns zīmols. Briļļu lēca lauž augstākā spektra zilās gaismas starus, līdz ar to lēcas neizskatās dzeltenas. Viņi tās apstrādā ar pret atspīduma pārklājumu, lai samazinātu “digitālo acs spriedzi”. “Blinkely” piedāvā dizainu, lai tās būtu stilīgas un nebūtu kauns velkāt.

Tās man lika apzināties, cik patiesībā daudz laika es pavadu lūkojoties ekrānā.

Lietojot šīs datorbrilles, es daudz vairāk apzinājos un daudz vairāk pievērsu uzmanību tam, cik bieži es skatos ekrānā. Es biju pārsteigts, cik bieži es  atvēru savu portatīvo datoru mājās, kad atgriezos no darba, vai, kad vienkārši bez īpašas uzmanības tinu ziņu joslu savā telefonā.  Tas man ļoti palīdzēja kontrolēt laiku pie ekrāniem, un pēc tā es gulēju daudz labāk un manas acis nebija tik nogurušas.

To lietošana bija tā vērta.

Šādas brilles ir mazi brīnumiņi. Manas acis jutās daudz vairāk atpūtušās  un bija redzams, ka tās ir mazāk sarkanas un nogurušas. Papildus tam, es saņēmu neskaitāmus komplimentus par savām jaunajām brillēm. Es ieteiktu šīs brilles ikvienam, kuru uztrauc ilgā sēdēšana pie ekrāniem. Papildus brillēm, kas bloķē zilo gaismu, jūs varat izmēģināt 20-20-20 likumu darbā un mājās: Strādājot pie datora, ik pēc 20 minūtēm atrodiet priekšmetu 20 metru  attālumā un skatieties uz to 20 sekundes.

Cik ļoti man patika lietot savas jaunās datorbrilles? Esmu pabeidzis savu rakstu un nedēļas pētījumu, bet brilles es turpināšu lietot arī turpmāk.

Dodies uz katalogu un atrodi sev vispiemērotākās datorbrilles: VEIKALS

Pie mums tu atradīsi datorbrilles visiem vecumiem un visām gaumēm!

ĻOTI VIENKĀRŠI

Lai iegādātos datora brilles, nav nepieciešamas ārstu izziņas, pārbaudes vai receptes, jo datorbrillēs esošās lēcas nepalīdz redzes problēmām, bet gan, lai pasargātu mūsu acis no datoru un citu ekrānu radītās “zilās gaismas” un mēs izvairītos no acu problēmām nākotnē.

Piesakies jaunumiem no Blinkely!