Zilo gaismu bloķējošas datorbrilles!

No telefona uz datoru, no datora uz televizoru – mēs vairākas stundas dienā pavadām skatoties ekrānos. Tas ir kļuvis par mūsu kultūras sastāvdaļu, par kuru mēs bieži neaizdomājamies. Šo ierīču stari var kaitēt mūsu acīm, jo šīs ierīces izstaro noteikta garuma zilās gaismas vilni. Tas var ļoti kaitēt mūsu acīm un negatīvi ietekmēt miega ciklu. Šis ir tas brīdis, kad zilo gaismu bloķējošās brilles var noderēt ikvienam, kam sanāk ļoti daudz sēdēt pie ekrāniem.

Tā kā lielākajai daļai cilvēku atteikties no šāda veida ierīču lietošanas ir diezgan neiespējami, vairākas kompānijas rada risinājumus, kas samazinātu zilās gaismas efektu. Viens no populārākajiem risinājumiem ir datorbrilles, kas bloķē šo zilo gaismu un pasaudzē mūsu acis.

Kas ir zilā gaisma?

Zilā gaisma ir krāsa redzamās gaismas spektrā (380nm un 500nm), ko var saskatīt cilvēka acs. Zilajai gaismai ir īss viļņu garums, kas nozīmē, ka tā rada lielāku enerģijas daudzumu un līdz ar to lielāku spiedienu uz mūsu acīm. Zilo gaismu mēs redzam, izmantojot digitālos ekrānus (zilo gaismu var atrast televizoros, viedtālruņos, datoros, klēpjdatoros, planšetdatoros un spēļu konsolēs). Pētījumi liecina, ka zilās gaismas iedarbība var izraisīt acu sasprindzinājumu, nogurumu, galvassāpes un bezmiegu, kas ilgtermiņā var radīt acu un redzes bojājumus.

PĒTĪJUMI

Zilā gaisma rada īsus viļņus , līdz ar to tā rada vairāk enerģijas- lielāku noslodzi acīm. Zilā gaisma, atšķirībā no citām redzamajām krāsām, nokļūst acs tīklenē un pārāk daudz zilās gaismas var sākt bojāt tīklenes šūnas.

Nesen veiktā pētījumā tika atklāts, ka dalībnieki, kuri nēsāja zilo gaismu bloķējošās lēcas,  bija paaugstināts melatonīna līmenis (96%; P = 0,036), mazāk pamodās miega laikā un bija labākas koncentrēšanās spējas salīdzinājumā ar laiku, kad viņi nelietoja šādas lēcas.

Zilās gaismas izraisīti simptomi

Tie, kas katru dienu tiek pakļauti zilās gaismas iedarbībai noteikti pamanījuši, ka acis ir sausas, saspringtas un nogurušas. Izņēmuma gadījumos jūs varētu arī pamanīt, ka acis ir sarkanas un redze kļuvusi neskaidra. Daudzi cilvēki ievēro, ka parādījušās galvas sāpes, pēc ilgstošas sēdēšanas pie datora. Tas var negatīvi ietekmēt arī darba produktivitāti, īpaši, ja jūsu darbs ir tieši saistīts ar datora lietošanu.
Zilā gaisma sabojā mūsu miega režīmu. Lai gan jūs varētu ievērot, ka jūs jūtaties tik pat noguris, parasti pēc saskarsmes ar zilo gaismu, jums, visticamāk, varētu būt problēmas aizmigt. Tas notiek tāpēc, ka zilās gaismas iedarbība ietekmē melonīna ražošanu ķermenī, kas ir dabisks hormons, kas palīdz mums aizmigt un nodrošina veselīgu un normālu diennakts ritmu. Jums varētu būt grūtības ievērot normālu miega režīmu, kas ilgākā laika periodā var negatīvi ietekmēt jūsu veselību. Galu galā, miegam veltītās stundas ietekmē gan mūsu spēju domāt, gan fiziskās funkcijas dienas laikā.

Mūsdienās praktiski dzīvojam pie ekrāniem, pavadot vidēji astoņas stundas dienā digitālo ierīču priekšā. Visas šīs ierīces izstaro zilo gaismu, un, tā kā mūsu acis nav aizsargātas pret šo pārmērīgo iedarbību, gaisma var būt kaitīga. Iespējamās blakusparādības ir:

  • Acu nogurums;
  • Acu sausums;
  • Galvassāpes un migrēnas;
  • Sprandas sāpes un reiboņi;
  • Nogurums;
  • Miglaina redze un dubultošanās.

Kā strādā zilās gaismas brilles?

Zilo gaismu bloķējošās brilles nodrošina aizsardzību pret zilo gaismu, novēršot iespēju, ka stars varētu nonākt acī. Brillēm ir  filtrs, kas izveidots, lai lauztu zilos starus no ekrāna un neļautu tiem sasniegt acis.  Zilo gaismu bloķējošās brilles ir lielisks risinājums, tāpēc ka tās ir pārnēsājamas, jūs tās viegli varat uzlikt un noņemt, ja tās nav vajadzīgas konkrētajā brīdī. Jūs noteikti pamanīsiet, ka pēc šo
briļļu ilgākas lietošanas jūsu galvas sāpes, sausas un nogurušas acis, slikts miegs pazudīs un jūs varēsiet strādāt pie sava datora vai skatīties TV neuztraucoties par savu veselību.

 

Dodies uz katalogu un izvēlies sev vispiemērotākās zilo gaismu bloķējošas datorbrilles: VEIKALS

Pie mums atradīsi datorbrilles visiem vecumiem un visām gaumēm.

ĻOTI VIENKĀRŠI

Lai iegādātos datora brilles, nav nepieciešamas ārstu izziņas, pārbaudes vai receptes, jo datorbrillēs esošās lēcas nepalīdz redzes problēmām, bet gan, lai pasargātu mūsu acis no datoru un citu ekrānu radītās “zilās gaismas” un mēs izvairītos no acu problēmām nākotnē.

 

Piesakies jaunumiem no Blinkely!