Datora brilles!

Pēdējos gadu desmitos ir veikti daudzi pētījumi, kas pierāda, ka zilā gaisma, kuru izstaro datora ekrāni, atstāj kaitīgu ietekmi uz veselību. Miega trūkums, redzes pasliktināšanās un pat garastāvokļa pārmaiņas ir saistītas ar ilgstošu skatīšanos datora ekrānā. Diemžēl mūsdienās nav daudz amatu un darba vietu, kur nav nepieciešams izmantot datortehnoloģijas, tās izmatojam arī mācoties un pavadot brīvo laiku. Tieši tāpēc tirgū ir parādījusies jauna tehnoloģija(lēca), kas samazina negatīvo ietekmi, ko uz cilvēkiem atstāj datora ekrānu zilā gaisma.

Datora brilles līdzinās parastām brillēm, taču tās nav paredzētas redzes koriģēšanai. Jums nav vajadzīga ārsta izziņa, lai tās saņemtu. Briļļu lēcas ir pārklātas ar speciālu tehnoloģiju, kas efektīvi filtrē zilo gaismu un nodrošina aizsardzību pret datora ekrāna zilo starojumu.  Ja, skatoties uz datora ekrānu, esat saskāries ar miglainu redzi, acu sausumu, nogurumu un galvassāpēm, tas var būt tāpēc, ka acīm ir grūti nepārtraukti mainīt skatiena fokusu no ekrāna uz tastatūru. Tas var izraisīt galvassāpes un laika gaitā pat pasliktināt redzi.

Kas ir zilā gaisma

Zilā gaisma ir redzamās gaismas daļa spektrā no 380nm līdz 500nm, ko var saskatīt cilvēka acs. Zilajai gaismai ir īss viļņu garums, kas nozīmē, ka tā rada lielāku enerģijas daudzumu un līdz ar to lielāku spiedienu uz acīm. Īpaši daudz šīs gaismas mēs redzam, izmantojot digitālos ekrānus (zilo gaismu var atrast televizoros, viedtālruņos, datoros, klēpjdatoros, planšetdatoros un spēļu konsolēs). Pētījumi liecina, ka zilās gaismas iedarbība var izraisīt acu sasprindzinājumu, nogurumu, galvassāpes un bezmiegu, kas ilgtermiņā var radīt acu un redzes bojājumus.

Kāpēc vajag datorbrilles

Mūsdienās praktiski dzīvojam pie ekrāniem, pavadot vidēji astoņas stundas dienā digitālo ierīču priekšā. Visas šīs ierīces izstaro zilo gaismu, un, tā kā mūsu acis nav aizsargātas pret šo pārmērīgo iedarbību, gaisma var būt kaitīga. Iespējamās blakusparādības ir:

 • Acu nogurums;
 • Acu sausums;
 • Galvassāpes;
 • Sprandas sāpes un reiboņi;
 • Nogurums;
 • Miglaina redze un dubultošanās.

Priekšrocības

Uzlabojot gan miega kvalitāti, gan koncentrēšanās spējas, “Blinkely” brilles būs manāms palīgs pēc ilsgtošas datorspēļu spēlēšanas.

 • NOVĒRŠ ACU PĀRPŪLI UN GALVASSĀPES
 • SAMAZINA IESPĒJAMO ACU BOJĀJUMU RISKU
 • UZLABO MIEGA KVALITĀTI
 • AIZSARGĀ PRET ZILO GAISMU

Ar to nepietiek: KĀ PASARGĀT SAVAS ACIS?

Lai arī datorbriļļu iegāde un izmantošana darbam ar datoru ir ļoti labs solis, lai saudzētu savu redzi un domātu par savu acu veselību, ir vēl papildus soļi, ko katram būtu jāveic, ilgstoši skatoties ekrānā:

 1. Strādājot vai sēžot pie kāda no ekrāniem, izmantot datorbrilles;
 2. Ik pēc 25 minūtēm paņemt 5 minūšu pauzi no jebkāda ekrāna;
 3. Ik pēc 25 minūtēm pie ekrāna, atrast objektu vismaz 30 metru attāluma un skatīties uz to 30 sekundes.
 4. Mēģināt pēc iespējas biežāk mirkšķināt acis, sēžot pie ekrāna;
 5. Dzert daudz ūdeni.

Palutiniet savas acis, un tās lutinās Jūs!

Brilles ar zilās gaismas atstarošu pārklājumu noder ne tikai skatoties uz datora ekrānu. Lai gan tās galvenokārt ir paredzētas šim mērķim, datorbrilles iesaka izmantot arī skatoties telefona, planšetes vai televizora ekrānā.

Dodies uz mūsu veikalu un izvēlies sev datora brilles.

VEIKALS

Piesakies jaunumiem no Blinkely!