Pēdējā laikā pasaulē un Latvijā lielu popularitāti ieguvušas datorbrilles –  brilles darbam ar datoru. Tām ir īpašs lēcu pārklājums, kas bloķē digitālo ekrānu radīto zilo gaismu, tādā veidā palīdzot saudzēt acis. Vairums no mums uzskata, ka brilles ir paredzētas tikai, lai novērstu kādu jau esošu redzes problēmu, taču datorbrilles nav radītas šādam mērķim, to uzdevums ir pasargāt acis no datoru un citu ekrānu radītās “zilās gaismas”, palīdzot izvairīties no acu noguruma, sausuma un citām problēmām nākotnē. Datorbrilles ir piemērotas cilvēkiem, kas ikdienā daudz laika pavada pie datora vai citiem digitālajiem ekrāniem un ir pieredzējuši šādas blakusparādības:

 • acis jūtas nogurušas;
 • acis ir sausas;
 • miglaina redze;
 • galvassāpes;
 • bezmiegs un vienkārši nogurums.

 

Tomēr viss nav tik vienkārši –  pirmkārt, lai ilgtermiņā tu tiešām izvairītos no augstāk minētājām problēmām, ar speciālām datorbrillēm vien nebūs pietiekami, otrkārt, lai no tām iegūtu pēc iespējas lielāku efektu, šīs brilles ir jālieto pareizi.

 

5 soļi, kā saudzēt savas acis, ilgstoši skatoties datora ekrānā:

 

 1. Ja strādā vai atpūties, skatoties kādā no ekrāniem, izmantot brilles darbam ar datoru. Šis ir tikai viens no soļiem, ar ko vari sākt. Lai gan izmantot speciālās brilles darbam ar datoru ir svarīgi, lai pasargātu acis, ir jāvieš vēl citi jauni ieradumi.
 2. Ik pēc 25 minūtēm pie ekrāna, paņemt 5 minūšu pauzi. Izmanto kādu no bezmaksas pieejamām programmām, kas tev atgādinās , ka ir laiks atpūtināt acis.
 3. Ik pēc 25 minūtēm pie ekrāna, atrast objektu vismaz 30 metru attāluma un skatīties uz to 30 sekundes.
 4. Mēģināt pēc iespējas biežāk mirkšķināt acis, skatoties uz ekrānu;
 5. Dzert daudz ūdens. Atceries, ka dienā ieteicams izdzert vismaz pusotru litru ūdens.

 

Kā pareizi lietot datorbrilles:

 • Brīžos, kad neesi pie datora, novelc brilles. Zilajai gaismai, ko izstaro datoru ekrāni, ir gan negatīvas, gan pozitīvas īpašības. Zilā gaisma sastāv arī no UV starojuma, kas cilvēkam ir nepieciešams, lai palīdzētu ķermenis atpazīst, kad ir nakts un kad diena. Ja visas dienas garumā būsi nēsājis brilles un nebūsi redzējis dienas gaismu, tad ķermenis var uztvert nepareizus signālus, tādā veidā izjaucot tavu dienas ritmu.
 • Kop un tīri stikliņus. Šis ir svarīgi, lai nerastos lieki atspīdumi un acīm būtu skaidrs un tīrs skats uz datora ekrānu.
 • Regulāri lieto brilles, lai justu pilnīgu efektu. Bieži cilvēki apņemas, ka vienmēr izmantos datorbrilles, strādājot pie datora, bet pēc laika apņemšanās noplok un par tām tiek aizmirsts.

 

BLINKELY BRILLES DARBAM AR DATORU

Blinkely.lv ir lielākais datorbriļļu interneta veikals Latvijā, kur nopērkamas datorbrilles gan vīriešiem, gan sievietēm- visām gaumēm un visiem vecumiem.

“Blinkely” ir latviešu zīmols, latviešu komanda un uzņēmums. Brilles darbam pie datoram  palīdz samazināt ekrāna atspīdumu un bloķē  izstaroto “zilo” gaismu.

Bezmakas piegāde, preci saņēmot Omniva pakomātā visā Latvijā.

Lieliskas cenas. Brilles darbam ar datoru pie mums iespējāms iegādāties cenās no 32 – 45 EUR.

Preces atgriešana. Ja tomēr neapmierina briļļu izmērs, izskats vai nejuti pietiekami lielu efektu un uzlabojumus savā ikdienā, tad brilles ir iespējams atgriezt.

 

DODIES UZ VEIKALA SADAĻU UN IZVĒLIES SAVU MODELI!

Piesakies jaunumiem no Blinkely!