Kā pareizi lietot, lielo popularitāti ieguvušās, datorbrilles?

Pēdējā laikā gan pasaulē, gan arī Latvijā lielu popularitāti ieguvušas datorbrilles –  brilles darbam ar datoru. Tās ir brilles, kas bloķē digitālo ekrānu radīto zilo gaismu, tādā veidā pasargājot un saudzējot cilvēka acis. Vairums no mums uzskata, ka brilles tiek valkātas tikai, lai novērstu kādu redzes problēmu. Datorbrilles nav radītas, lai uzlabotu redzes problēmas, bet gan, lai pasargātu mūsu acis no datoru un citu ekrānu radītās “zilās gaismas” un mēs izvairītos no acu noguruma, sausuma un problēmām nākotnē. Datorbrilles ir piemērotas cilvēkiem, kam sanāk ikdienā daudz laika pavadīt pie datora vai citiem digitālajiem ekrāniem un ir pieredzētas šādas blakusparādības:

 • acis jūtas nogurušas;
 • acis ir sausas;
 • miglaina redze;
 • galvassāpes;
 • bezmiegs un vienkārši nogurums.

 

Bet viss nav tik vienkārši –  pirmkārt, lai tiešām būtu kāds ieguvums un ilgtermiņā tu izvairītos no augstāk minētājām problēmām, tikai ar speciālām datorbrillēm tev nepietiks un, otrkārt, datorbrillēm ir arī nepieciešama pareiza lietošana, lai no tām iegūtu pēc iespējas lielāku efektu.

 

5 soļi, kā saudzēt savas acis, ilgstoši skatoties datora ekrānā:

 

 1. Strādājot vai sēžot pie kāda no ekrāniem, izmantot brilles darbam ar datoru. Šis ir tikai viens no soļiem, ar ko vari sākt. Protams, ļoti svarīgi ir izmantot speciālās brilles darbam ar datoru, bet tikai ar to nepietiks.
 2. Ik pēc 25 minūtēm pie ekrāna, paņemt 5 minūšu pauzi. Izmanto kādu no bezmaksas pieejamām programmām, kas tev atgādinās , ka laiks ir paņemt pauzi.
 3. Ik pēc 25 minūtēm pie ekrāna, atrast objektu vismaz 30 metru attāluma un skatīties uz to 30 sekundes.
 4. Mēģināt pēc iespējas biežāk mirkšķināt acis, sēžot pie ekrāna;
 5. Dzert daudz ūdeni.

 

Kā pareizi lietot datorbrilles:

 1. Brīžos, kad neesi pie datora, brilles novilkt nost. Zilajai gaismai, ko izstaro datoru ekrāni, ir gan negatīvas īpašības, gan pozitīvas. Zilā gaisma sastāv arī no UV starojuma, kas cilvēkam ir nepieciešams, jo tādā veidā cilvēka ķermenis atpazīst, kad ir nakts un kad diena. Ja visas dienas garumā būsi nēsājis brilles un nebūsi redzējis dienas gaismu, tad ķermenis var uztvert nepareizus signālus un tādā veidā izjaucot tavu dienas ritmu.

 

 1. Kopt un tīrīt stikliņus. Šis ir svarīgi, lai nerastos lieki atspīdumi un acīm būtu skaidrs un tīrs skats uz datora ekrānu.

 

 1. Regulāri lietot brilles, lai justu pilnīgu efektu. Bieži cilvēki apņemas, ka tagad vienmēr izmantos datorbrilles, sēžot pie datora, bet pēc laika apņemšanās noplok un par tām tiek aizmirsts.

 

BLINKELY BRILLES DARBAM AR DATORU

Blinkely.lv ir lielākais datorbriļļu interneta veikals Latvijā, kur nopērkamas datorbrilles gan vīriešiem, gan sievietēm- visām gaumēm un visiem vecumiem.

“Blinkely” ir latviešu zīmols, latviešu komanda un uzņēmums. Brilles darbam pie datoram  palīdz samazināt ekrāna atspīdumu un bloķē  izstaroto “zilo” gaismu.

Bezmakas piegāde, preci saņēmot Omniva pakomātā visā Latvijā.

Lieliskas cenas. Brilles darbam ar datoru pie mums iespējāms iegādāties cEnās no 32 – 45 EUR.

Preces atgriešana. Ja tomēr neapmierina briļļu izmērs, izskats vai nejuti pietiekami lielu efektu un uzlabojumus savā ikdienā, tad brilles ir iespējams atgriezt.

 

DODIES UZ VEIKALA SADAĻU UN IZVĒLIES SAVU MODELI!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *