Iekārto darba vietu, kas nekaitē tavām acīm

Lielu daļu sava laika cilvēki pavada strādājot vai mācoties pie datora. Lai darbs veiktos raiti un negatīvi neietekmētu veselību, iekārto savu darba vidi, lai tā ir ergonomiska un ērta. Ja nākas strādāt pie datora, ir īpaši svarīgi pārliecināties, ka kļūdas darba vietas plānojumā, nenoved pie acu diskomforta.
Ja darba laikā saskaraties ar tādām problēmām kā sausas acis, nogurušas acis, miegainība, sāpošas acis, apsārtums, vispārējs nogurums,  iespējams, jums ir jāpārbauda, vai šo diskomfortu nerada nepareizs darba vides iekārtojums.

Apgaismojums
Svarīgi atcerēties, ka gaismas avotam jāatrodas ārpus redzes lauka, lai gaisma nespīdētu tieši acīs. Turklāt, lai nodrošinātu vienmērīgu apgaismojumu, jāizvēlas apgaismes ķermenis ar gaismas staru izkliedētāju un regulējamu staru virzienu.

Atspīdumi
Gaismas atspīdumi, kas veidojas datoru ekrānos, apgrūtina attēla uztveršanu un palielina slodzi acīm, redzes sasprindzinājumu, kas var novest pie redzes traucējumiem. No tiem ir iespējam izvairīties, pārdomāti iekārtojot darba vietu – ekrānus nenovieto vienu pret otru, apgaismojumu izvieto tā, lai gaismas stari nekristu tieši uz ekrāna, datoru nenovieto ar ekrānu pret logu. Ja monitoru nav iespējam novietot pretējā virzienā, logs jāaizklāj ar žalūzijām. Ieteicams izvairīties arī no mēbelēm ar spīdīgu virsmu.

Monitora novietojums
Datora monitoram būtu jāatrodas apmēram 60 centimetru attālumā no acīm, displeja augšējai malai jāatrodas acu augstumā vai nedaudz zemāk. Ir svarīgi, lai ekrāns būtu viegli pagriežams, noliecams un būtu iespējams regulēt tā augstumu, attālumu un skata leņķi.

Citi iespējamie faktori, kas var novest pie acu diskomforta ir:
• Nekvalitatīvs attēls uz displeja – nepietiekami vai pārmērīgi kontrastains attēls, pārāk mazs zīmju izmērs, sarežģīta burtu forma;
• Nekoriģēta redze – nepārbaudīta redze, nepareizi izvēlētas brilles, kontaktlēcu lietošana;
• Zems gaisa mitrums telpā;
• Putekļaina vai nepietiekami uzkopta darba telpa;
• Nepietiekami atpūtas brīži vai pārāk ilgs darba laiks.

Datorbrilles
Ja pēc garas dienas pie datora izjūtat acu nogurumu,  acu sausumu, miegainību, vispārēju nogurumu vai galvassāpes, ir vērts apsvērt Blinkely datorbriļļu iegādi. Šīs brilles bloķē ekrānu izstaroto zilo gaismu, tādā veidā saudzējot mūsu acis. Zilā gaisma, ilgāk to patērējot, rada lielāku spiedienu un noslodzi acīm, kas atkal rada augstāk minēto acu un labsajūtas diskomfortu.
Pasargāt savas acis ir ļoti vienkārši. Lai iegādātos datorbrilles, nav nepieciešamas ārstu izziņas, pārbaudes vai receptes, jo tajās esošās lēcas nepalīdz redzes problēmām, bet gan pasargā acis no datoru un citu ekrānu radītās zilās gaismas, tādā veidā radot komfortu acīm un labsajūtai.

VEIKALS

Piesakies jaunumiem no Blinkely!