Kā iekārtot darba vietu?

Kā iekārtot darba vietu, kas nekaitē tavām acīm?

Ļoti lielu daļu laika cilvēki pavada, strādājot vai mācoties pie datora ekrāna. Lai darbs veiktos raiti un produktīvi, bet lai pie ekrāna pavadītais laiks neietekmētu veselību, būtu svarīgi iekārtot darba vidi, lai tā ir ergonomiska un ērta. Bet kā iekārtot darba vietu tā, lai tā būtu ērta un veselībai droša?  

Apgaismojums

Svarīgi atcerēties, ka gaismas avotam jāatrodas ārpus redzes lauka, tā, lai gaisma nespīdētu tieši acīs. Turklāt, lai nodrošinātu vienmērīgu apgaismojumu, jāizvēlas apgaismes ķermenis ar gaismas staru izkliedētāju un regulējamu staru virzienu.

Atspīdumi

Gaismas atspīdumi, kas veidojas datoru ekrānos, apgrūtina attēla uztveršanu un palielina slodzi acīm, redzes sasprindzinājumu, kas var novest pie tālākiem redzes traucējumiem. No tiem ir iespējams izvairīties, pārdomāti iekārtojot darba vietu – ekrānus nenovietojot vienu pret otru, apgaismojumu izvietojot tā, lai gaismas stari nekristu tieši uz ekrāna, bet datoru nenovietojot ar ekrānu pret logu. Ja monitoru nav iespējams novietot pretējā virzienā, logs jāaizklāj ar žalūzijām. Ieteicams izvairīties arī no mēbelēm ar spīdīgu virsmu.

Monitora novietojums

Datora monitoram būtu jāatrodas apmēram 60 centimetru attālumā no acīm, displeja augšējai malai jāatrodas acu augstumā vai nedaudz zemāk. Ir svarīgi, lai ekrāns būtu viegli pagriežams, noliecams un būtu iespējams regulēt tā augstumu, attālumu un skata leņķi.

Citi iespējamie faktori, kas var novest pie acu diskomforta ir:

 • Nekvalitatīvs attēls – nepietiekami vai pārmērīgi kontrastains attēls, pārāk mazs zīmju izmērs, sarežģīta burtu forma utt.; 

• Nekoriģēta redze – nepārbaudīta redze, nepareizi izvēlētas brilles, kontaktlēcu lietošana; 

• Zems gaisa mitrums telpā; 

• Putekļaina vai nepietiekami uzkopta darba telpa; 

• Nepietiekami atpūtas brīži vai pārāk ilgs darba laiks. Vairāk par ergonomiskas darba vietas iekārtošanu lasi šeit.

Datorbrilles

Ja pēc garas dienas pie datora izjūtat acu nogurumu,  acu sausumu, miegainību, vispārēju nogurumu vai galvassāpes, ir vērts apsvērt Blinkely datorbriļļu iegādi. Šīs brilles bloķē ekrānu izstaroto zilo gaismu un palīdz saudzēt mūsu acis. Pasargāt savas acis ir ļoti vienkārši. Lai iegādātos datorbrilles, nav nepieciešamas ārstu izziņas vai receptes. Šīs brilles nav paredzētas tiešai redzes koriģēšanai, bet gan acu pasargāšanai no datoru un citu ekrānu radītās zilās gaismas, palīdzot novērst redzes problēmas nākotnē. Dodies uz veikala sadaļu un izvēlies sev piemērotāko modeli!

VEIKALS