Kā saudzēt savas acis pie datora?

Kā saudzēt acis, ilgi strādājot pie datora?

Mūsdienās tik daudzi cilvēki diendienā stundām ilgi sēž pie datora ekrāna un strādā, mācās vai izklaidējas, uzņemot kaitīgos zilās gaismas starus. Tomēr laika pavadīšana pie ekrāniem var radīt ne mazums problēmu, piemēram, galvassāpes, miega traucējumus vai acu saspringumu. Šodien dalāmies ar padomiem, kā saudzēt savas acis un kā rūpēties par to, lai laika pavadīšana pie ekrāniem nerezultējas dažādās redzes problēmās.

Strādā piemērotā apgaismojumā

Ļoti bieži galvassāpes rodas, strādājot pārāk tumšā vai pārāk gaišā telpā. Nepareizs apgaismojums ir viens no biežākajiem redzes problēmu cēloņiem, īpaši naktī strādājošajiem. Gaišs ekrāns tumšā telpā ir vienvirziena biļete sasprindzinātām acīm un pamatīgām galvassāpēm. Acu sasprindzinājumu iespējams mazināt, pielāgojot ekrāna spilgtumu. Ja strādā pārāk gaišā telpā, tad palīdzēt var apgaismojuma samazināšana, piemēram, izslēdzot dažas gaismas, aizverot žalūzijas vai uzstādot siltās gaismas. Siltais apgaismojums ir īpaši piemērots vāji apgaismotām vai īpaši gaišām vietām, jo silta gaisma atgādina dabisko apgaismojumu, kas acīm ir ierastāka. Vairāk par silto apgaismojuma režīmu tieši telefona ekrānos un tā priekšrocībām lasi šeit.

Notīri datora ekrānu

Daudzi nemaz neiedomājas, ka tik vienkārša darbība kā datora ekrāna notīrīšana var palīdzēt arī saudzēt acis. Mēģinot saskatīt detaļas, kas paslēpušās aiz traipiem uz ekrāna, acis tiek nevajadzīgi sasprindzinātas. Taču, vienkārši noslaukot ekrānu ar tīrīšanas šķīdumu un mikrošķiedras lupatiņu, problēmu iespējams atrisināt.

Neaizmirsti paņemt pauzi

Lai arī kārdinājums iesniedzamo Word dokumentu pabeigt tuvākajās trīs stundās, būtu ieteicams saudzēt acis un neaizmirst arī par pauzēm. Pavadot ilgu laiku datora ekrāna priekšā Tu ātri izdegsi, nogurdināsi acis un izraisīsi galvassāpes, tādējādi samazinot arī savas spējas darbu paveikt pēc iespējas labāk. Pārtraukumu būtu svarīgi ievērot vismaz reizi divās stundās. Šajā laikā vari padzert kafiju, papļāpāt ar kolēģiem vai apēst kādu uzkodu. Neatkarīgi no darba nozīmīguma, pārliecinies, ka vismaz 15 minūtes divu stundu laikā acis tiek atpūtinātas.

Samazini atspīdumu

Arī ekrāna radītais atspīdums var radīt acu sasprindzinājumu, kas savukārt rada galvassāpes. Piemēram, iegādājies pretatspīduma pārklājus, lai novērstu gaismas atspīdēšanu ekrānā un pārliecinies, ka gaisma no loga nekrīt tieši uz tava datora ekrāna Ievērojot mūsu snoegtus padomus, Tu vari strādāt pēc iespējas produktīvāk, nesatraucoties par saspringtām acīm un galvassāpēm! Un, pēc šī raksta izlasīšanas, aizej pēc ūdens. Tavas acis Tev pateiks paldies.   Neaizmirsti saudzēt savas acis!