zilo gaismu bloķējošās brilles

Zilo gaismu bloķējošas datorbrilles: vai ir vērts izmēģināt?

No telefona uz datoru, no datora uz televizoru – daudz stundas katru dienu tiek pavadītas skatoties ekrānos. Digitālā vide ir kļuvusi par mūsu ikdienas dzīves neatņemamu sastāvdaļu, bet par tās negatīvo ietekmi bieži vien nemaz neaizdomājamies. Šis ir īstais brīdis, lai domātu par datorbrillēm, kuras var noderēt ikvienam, kurš savu ikdienu pavada pie ekrāniem. Daudzas kompānijas ir radījušas risinājumus, kuri palīdzētu samazināt zilās gaismas kaitīgo iedarbību uz acīm. Viens no populārākajiem risinājumiem ir zilo gaismu bloķējošas datorbrilles.

Kas ir zilā gaisma?

Zilā gaisma ir krāsa redzamās gaismas spektrā (380nm un 500nm), kas nozīmē to, ka šo gaismu cilvēka acs spēj saskatīt. Zilajai gaismai ir īss viļņu garums – tā rada lielāku enerģijas daudzumu un līdz ar to lielāku spiedienu uz acīm. Zilo gaismu mēs redzam, izmantojot digitālos ekrānus – televizorus, viedtālruņus, datorus, klēpjdatorus, planšetdatorus un spēļu konsoles. Dažādi pētījumi liecina – zilās gaismas iedarbība var izraisīt acu sasprindzinājumu, nogurumu, galvassāpes un bezmiegu, kas ilgtermiņā var radīt acu un redzes bojājumus. Pētījumi par zilās gaismas ietekmi uz veselību Zilā gaisma rada īsus viļņus, savukārt lielu daudzumu enerģijas, kas nozīmē lielāku noslodzi acīm. Zilā gaisma, atšķirībā no citām redzamajām krāsām, nokļūst acs tīklenē un pārāk daudz zilās gaismas var sākt bojāt tīklenes šūnas. Nesen veiktajā Amerikas optometrijas akadēmijas pētījumā tika atklāts, ka laikā, kad eksperimenta dalībnieki nēsāja zilo gaismu bloķējošās lēcas, viņiem bija paaugstināts melatonīna līmenis (96%; P = 0,036), labāka miega kvalitāte un augstākas koncentrēšanās spējas salīdzinājumā ar laiku, kad viņi nelietoja šādas lēcas.

Simptomi, kurus izraisa zilā gaisma

Cilvēki, kas katru dienu tiek pavada laiku pie ekrāniem, noteikti ir pamanījuši, ka acis kļūst sausas, saspringtas un nogurušas. Tāpat dažkārt novērojams arī acu apsārtums un redzes miglošanās.  Daudzi cilvēki novēro, ka, pavadot laiku pie datora ekrāna, parādās arī galvassāpes.

Šādas blakusparādības var ļoti negatīvi ietekmēt darba produktivitāti, it īpaši, ja darbs ir tieši saistīts ar datora lietošanu.

Noteikti jāpiemin arī zilās gaismas ietekme uz miega kvalitāti. Iespējams, ir nācies novērot, ka pēc ilglaicīgas saskarsmes ar zilo gaismu parādās noguruma sajūta, taču ir grūti iemigt. Grūtības iemigt rodas tāpēc, ka zilās gaismas iedarbība ietekmē melatonīna  (miega hormona) ražošanu ķermenī. Grūtības ievērot normālu miega režīmu ilgākā laika periodā var atstāt negatīvu ietekmi uz veselību, jo, galu galā, miega laikā cilvēka ķermenis atjaunojas un “uzlādējas”.

Jebkura digitālā ierīce izstaro zilo gaismu, un, tā kā mūsu acis nav dabiski aizsargātas pret pārmērīgu zilās gaismas iedarbību, tā var būt pat kaitīga. Iespējamās blakusparādības ir:

  • Acu nogurums;
  • Acu sausums;
  • Galvassāpes un migrēnas;
  • Sprandas sāpes un reiboņi;
  • Nogurums;
  • Miglaina redze un dubultošanās.

Kā strādā zilās gaismas brilles?

Zilo gaismu bloķējošās brilles nodrošina aizsardzību pret zilo gaismu un novērš iespēju, ka stars varētu nonākt acī. Datorbrillēm ir filtrs, kura mērķis ir lauzt zilos starus, kurus izstaro ekrāni, un neļaut tiem sasniegt acis.  

Zilo gaismu bloķējošās brilles ir lielisks risinājums – tās ir ērtas, viegli lietojamas un pat stilīgas! Pēc ilgākas briļļu lietošanas noteikti pamanīsiet, ka galvassāpes, nogurušas un sausas acis, kuras veicina zilās gaismas ietekme uz veselību, samazināsies un pat pazudīs, taču miega kvalitāte uzlabosies.

Pie mums atradīsi datorbrilles visiem vecumiem un visām gaumēm.

ĻOTI VIENKĀRŠI

Lai iegādātos datorbrilles, nav nepieciešamas ārstu izziņas, pārbaudes vai receptes. Datorbriļļu lēcas paredzētas tam, lai pasargātu redzi no datoru un citu ekrānu radītās zilās gaismas, nevis pašas redzes uzlabošanai.