Pieredzes stāsts: nedēļa, valkājot Blinkely datorbrilles

Mani sauc Artūrs un esmu viens no pirmajiem klientiem, kurš iegādājās tieši Blinkely datorbrilles!

Ja arī Jūsu acis katru dienu nogurst, ilgstoši skatoties datora ekrānā, mans pieredzes stāsts par Blinkely datorbrillēm varētu Jums noderēt.

Jau iepriekš biju dzirdējis par brillēm, kuras bloķē zilo gaismu, bet tās bija dzeltenas, nepievilcīgas, taču par briļļu funkcijām nebija īpaši daudz informācijas. Tomēr es sastapos ar problēmu: mans darbs pieprasa, lai vismaz astoņas stundas katru dienu tiktu pavadītas tieši ekrāna priekšā. Arī brīvajā laikā bieži sevi pieķeru cieši veroties citā, mazākā ekrānā, vai skatoties filmas un seriālus datorā. Bieži sāku just diskomfortu – manas acis bija sarkanas un nogurušas teju katru dienu.

Tāpēc vēlējos izmēģināt iegādāties Blinkely datorbrilles un tās lietot, strādājot pie datora. Un nu es vēlos padalīties ar to, kā man gāja.

200 miljoni amerikāņu ziņo par simptomiem, kas varētu atbilst “digitālajai acu spriedzei”-  acu diskomforts, kas rodas, skatoties ekrānā ilgāk nekā četras stundas dienā.

Zilā gaisma nebūt nav slikta. Tā ir sastopama teju visur, pat saules gaismā. Pētnieki ir noteikuši, ka zilās gaismas viļņi – gaismas spektrā tieši pirms UV starojuma – ir labvēlīgi diennakts gaišajā laikā, tāpēc, ka tieši šie gaismas viļņi palīdz koncentrēties, saīsina reakcijas laiku un uzlabo garastāvokli.

Vēl pavisam nesen cilvēki bija pakļauti dabīgajai gaismai un nakts tumsai. Taču tagad mēs nepārtraukti esam mākslīgā apgaismojuma ieskauti. Lielākoties mūsu laiks tiek pavadīts tieši zilajā apgaismojumā, kas nāk no visiem ekrāniem.

Pārāk ilga skatīšanās ekrānos var radīt šādas problēmas:

  • Acu nogurumu;
  • Acu sausumu;
  • Galvassāpes un migrēnas;
  • Sprandas sāpes un reiboņus;
  • Nogurumu;
  • Miglainu redze un dubultošanos.

Zinātnieki aizvien turpina atklāt gan jaunas problēmas, kuru cēlonis ir tieši zilā gaisma, gan risinājumus, lai mazinātu zilās gaismas ietekmi uz veselību. Viens no šiem risinājumiem ir brilles, kuras spēj šo gaismu bloķēt, lai samazinātu “digitālo acs spriedzi” un izvairītos no acu bojājumiem.

Tad nu arī es nolēmu izmēģināt šīs zilo gaismu bloķējošās brilles.

Galvenās atziņas, ko es ieguvu, nedēļu lietojot Blinkely datorbrilles, kuras bloķē zilo gaismu: 

Brilles var būt arī pievilcīgas

Blinkely ir pavisam jauns zīmols. Blinkely briļļu lēca “lauž” augstākā spektra zilās gaismas starus, līdz ar to pašas briļļu lēcas neizskatās dzeltenas.

Kompānija brilles apstrādā ar pret-atspīduma pārklājumu, lai samazinātu “digitālo acs spriedzi”. Mani patīkami pārsteidza šo briļļu dizains – Blinkely piedāvā datorbrilles, kuras izskatās stilīgi un kuras nebūt nav kauns valkāt.

Datorbrilles man lika apzināties to, cik daudz laika es patiesībā pavadu, lūkojoties ekrānā

Lietojot datorbrilles es sāku vairāk apzināties to, cik bieži es dienas laikā ieskatos ekrānā. Biju pārsteigts saprast, cik bieži es atveru savu datoru mājās, kad darba diena jau ir beigusies vai cik bieži bez īpašas intereses tinu ziņu joslu telefonā.

Blinkely briļļu lietošana man palīdzēja kontrolēt to, cik daudz laika pavadu pie ekrāna, un pēc tā es gulēju daudz labāk, bet manas acis vairs nebija tik nogurušas.

Blinkely datorbriļļu lietošana bija tā vērta!

Pēc manām domām, šīs brilles ir patiess brīnums! Manas acis jutās atpūtušās, tās bija acīmredzami mazāk apsārtušas un nogurušas. Papildus pozitīvajai ietekmei uz acu veselību – es saņēmu neskaitāmi daudz komplimentus par savām jaunajām un stilīgajām brillēm!

Šīs brilles es viennozīmīgi ieteiktu ikvienam, kuru uztrauc ilgā laika pavadīšana pie datora ekrāna. Papildus datorbrillēm es noteikti ieteiktu izmēģināt arī 20-20-20 likumu darbā un mājās. Strādājot pie datora, ik pēc 20 minūtēm atrodi priekšmetu 20 metru attālumā un skaties uz to 20 sekundes!

Jūs man vaicāsies – cik ļoti Tev patika lietot savas jaunās datorbrilles? Mana atbilde ir šāda: esmu pabeidzis savu rakstu un nelielo pētījumu nedēļas garumā, bet Blinkely datorbrilles es turpināšu lietot arī turpmāk.