7 padomi acu pasargāšanai no zilās gaismas

7 padomi acu pasargāšanai no zilās gaismas

Zilā gaisma, ko izstaro visi digitālie ekrāni, ilgstoši var būt kaitīga redzes veselībai. Ilgstoša zilās gaismas ietekme un spiediens var radīt acu diskomfortu – nogurumu, sausumu, sāpes un spiedienu. Šodien uzzini – 7 padomi acu pasargāšanai!

Zilās gaismas ietekme uz acīm un 7 padomi acu pasargāšanai

Padomi, kā aizsargāt acis no zilās gaismas:  

1. Pielāgojiet ekrāna iestatījumus, samazinot mobilā tālruņa vai datora ekrāna spilgtumu. Tam jābūt maigam un ar atbilstošu kontrastu.  

2. Pievienojiet zilās gaismas filtrus. Datora iestatījumos un vietnēs ir nakts režīms, kas palīdz automātiski pielāgot spilgtumu.  

3. Ierobežojiet digitālo ekrānu patēriņa laiku. Tas, iespējams, ir vissvarīgākais, kas jādara, lai nodrošinātu, ka zilā gaisma nerada jūsu acīm diskomfortu. Neskatieties uz ekrāniem ilgi. Veiciet biežu pārtraukumu, lai atslābinātu acis no slodzes.   

Ar papildus padomiem acu atpūtināšanai no ekrāniem vari iepazīties šeit.

4. Izmantojiet zilās gaismas bloķējošās brilles. Strādājot ar datoru, viedtālruni vai citiem ekrāniem, valkājiet zilās gaismas brilles. Šo briļļu lēcu aizsargpārklājums neļauj kaitīgajai zilajai gaismai radīt tik lielu spiedienu uz acīm.  

Dodies uz VEIKALS un iepazīsties ar zilās gaismas datorbrillēm mūsu piedāvājumā!

5. Noregulējiet skata leņķi. Datora vai klēpjdatora ekrānam jāatrodas vienā līnijā ar jūsu acīm. Īsāk sakot, jums vajadzētu skatīties vismaz 15 vai 20 grādus uz leju, lai redzētu ekrāna centru.  

6. Noregulējiet apgaismojumu. Nodrošiniet mazāku kontrastu starp āra vai apkārtējo apgaismojumu un datora apgaismojumu. Izvairieties no gaismas novietošanas aiz galvas, lai novērstu jebkādu atspīdumu ekrānā.  

7. Veiciet acu pārbaudes. Konsultējieties ar savu acu ārstu un veiciet rūpīgu acu pārbaudi. Acu ārsti sniegs jums labākos ieteikumus un savlaicīgi ieteiks atbilstošu ārstēšanu.  

Atsaucoties uz optometristes Evijas Gulbinskas padomiem par redzi un acu veselību – acu pārbaudes ieteicams veikt vismaz reizi 3 gados, bet pēc 40 gadu vecuma – vismaz reizi 2 gados. Ar interviju, kurā Evija dalījās ar padomiem, vari iepazīties šeit.

Seko visiem padomiem un parūpējies par savām acīm ar Blinkely datorbrillēm!