Kas ir datorredzes sindroms?

Mūsdienās ikkatram gan darba vietā, gan mājās ir pilna ar datoriem un digitālajām ierīcēm, kā ,piemēram, jūs šobrīd lasāt šo rakstu mobilajā tālrunī vai datorā. Šobrīd mēs dzīvojam tādā laikā, kad nespējam savu ikdienu iedomāties bez ierīcēm. Ierīces ir mums visapkārt, mēs pat neiedomājamies, cik daudz laika mēs pavadām pie ekrāniem.

Katrs no mums ir sastapies ar situāciju, kad mums ir nepieciešamas mūsdienu tehnoloģijas, lai spētu vienkārši funkcionēt kā sabiedrības daļa. Kurš gan no mums nav izjutis stresu, kad nevaram atrast savu tālruni, vai kad nevaram “sērfot” internetā tikai tāpēc ka nav pieejams internets? Bet vai zinājāt, ka ierīces var izraisīt stresu ne tikai mums, bet arī mūsu acīm?

Ja pēc garas darba dienas vai ilgstošas aizraujošas datorspēles spēlēšanas jūsu acis kļūst saspringtas un kairinātas, tad to var saukt par datorredzes sindromu. Tas ir īslaicīgs redzes stāvoklis, ko izraisa ilgstoša skatīšanās datora ekrānā bez datora lietošanai piemērotām brillēm. Bieži ar šo stāvokli saistītie simptomi ir neskaidra redze, sarkanas vai sausas acis, dubultā redze, reibonis un galvassāpes. To galvenokārt izraisa skatīšanās uz spilgto gaismu, kura izplūst no ekrāna un kuru arī dēvē par zilo gaismu.

Daļai no mums jau ir nepieciešams velkāt brilles, lai uzlabotu vai labotu redzes problēmas, bet redzes korekcijas brilles nav tās pašas kas datora brilles. Datora lasīšanas brilles ir īpaši izgatavotas, lai palīdzētu samazināt acu nogurumu. Tiem ir pret atstarojoši pārklājumi, kas palīdz samazināt atspīdumu un nokrāsas, kas palīdz palielināt kontrastu, lai atvieglotu ekrāna skatīšanos. Tie no mums, kuri jau valkā brilles, var izmantot arī recepšu datora brilles.

Daži padomi kā pasargāt savas acis:

  1. Valkājiet datora brilles vai zilas gaismas brilles,
  2. Pakļaujiet sevi dabiskai dienasgaismai,
  3. Ieturiet biežus pārtraukumus starp skatīšanos ierīcēs,
  4. Spilgtas saules  laikā valkājiet saulesbrilles,
  5. Izvairieties no digitālo ierīču lietošanas tieši pirms gulētiešanas,
  6. Aizsargājiet acis no pārmērīgas mākslīgās zilās gaismas ar labākajām datora brillēm.

Nāc uz mūsu E-VEIKALA sadaļu un izvēlies sev piemērotākās datorbrilles!