saudzēt-redzi-spēlējot-datorspeles

Kā saudzēt redzi, ilgstoši spēlējot datorspēles?

Nav noslēpums, ka datorspēles mūsdienās ir ļoti populārs brīvā laika pavadīšanas veids. Bet tieši ilgstoša datorspēļu spēlēšana var novest pie nopietnām redzes un veselības problēmām. Bet kā saudzēt redzi, ja ilgu laiku pavadi datora ekrāna priekšā?

Kas ir datorbrilles?

Lai arī valda uzskats, ka brilles paredzētas tikai redzes koriģēšanai, tā tas nebūt nav. Datorbriļļu galvenā funkcija ir pasargāt acis no datoru un citu ekrānu radītajiem zilās gaismas stariem, palīdzot izvairīties no acu noguruma, sausuma, galvassāpēm un citām problēmām. Datora brilles ir lieliski piemērotas cilvēkiem, kas ikdienā pavada daudz laika pie datora vai citiem digitālajiem ekrāniem. Blinkely piedāvā datorbrilles ar lēcām, kas aizsargā acis no zilās gaismas starojuma, ko rada visi digitālie ekrāni.

Iegādāties datorbrilles
ir pavisam vienkārši!

Lai iegādātos datorbrilles, nav nepieciešamas ārstu izziņas vai receptes, jo datorbrilles nav domātas redzes koriģēšanai. Datorbrilles domātas acu sargāšanai no datoru un citu ekrānu radītā zilās gaismas starojuma.

Kas ir zilā gaisma?

Zilā gaisma ir redzamās gaismas daļa spektrā no 380nm līdz  500nm, ko var saskatīt cilvēka acs. Zilajai gaismai ir īss viļņu garums, kas nozīmē, ka tā rada lielāku enerģijas daudzumu un  lielāku spiedienu uz acīm. Īpaši daudz šīs gaismas sastopams digitālos ekrānos (televizoros, viedtālruņos, datoros, klēpjdatoros, planšetdatoros un spēļu konsolēs). Pētījumi liecina, ka zilās gaisma var izraisīt acu sasprindzinājumu, nogurumu, galvassāpes un bezmiegu, kas ilgtermiņā var radīt acu un redzes bojājumus.

Kā saudzēt savu redzi, izmantojot tieši datorbrilles?

Mūsdienās teju visu savu laiku pavadam, veroties digitālajos ekrānos. Visas šīs ierīces izstaro zilo gaismu, bet mūsu acis nav aizsargātas pret tās pārmērīgo iedarbību. Mūsdienās praktiski dzīvojam pie ekrāniem, pavadot vidēji astoņas stundas dienā digitālo ierīču priekšā. Visas šīs ierīces izstaro zilo gaismu, un, tā kā mūsu acis nav aizsargātas pret tās pārmērīgo iedarbību, gaisma var būt kaitīga. Iespējamās blakusparādības ir:

  • Acu nogurums;
  • Acu sausums;
  • Galvassāpes;
  • Sprandas sāpes un reiboņi;
  • Nogurums;
  • Miglaina redze un dubultošanās.

Vairāk par zilās gaismas ietekmi uz veselību lasi šeit.  

Kādas ir bažas par zilās gaismas pārmērīgu ekspozīciju

Galvenās brīdinājuma zīmes, kas liecina par pārāk lielu zilās gaismas patēriņu, ir šādas: • Acu sasprindzinājums un sausas acis; • Galvassāpes un migrēnas; • Sāpes mugurā un kaklā; • Miega režīma traucējumi; • Garīgais un fiziskais nogurums, Sliktie ieradumi, piemēram, digitālo ekrānu lietošana naktī, slikts apgaismojums, strādājot pie datora, un daudzas stundas dienā, kas tiek pavadītas pie digitālajām ierīcēm, mēdz palielināt acu sasprindzinājuma izredzes. Vai pārmērīga zilās gaismas iedarbība ietekmē miega ciklus? Pēc pētnieku domām, pārmērīga zilās gaismas iedarbība, īpaši nakts laikā, samazina melatonīna (miega hormona) sekrēciju, tādējādi ietekmējot mūsu diennakts ritmus (mūsu iekšējo pulksteni), kas var rezultēties miega traucējumos. Par zilās gaismas ietekmi uz miegu lasi šeit.

Priekšrocības

Uzlabojot gan miega kvalitāti, gan koncentrēšanās spējas, Blinkely brilles būs ievērojams palīgs. Dažas no datorbriļļu funkcijām:

  • Novērš acu pārpūli un galvassāpes;
  • Samazina iespējamo acu bojājumu risku;
  • Uzlabo miega kvalitāti;
  • Aizsargā pret zilās gaismas starojumu.

Lai gan tikko lasītā informācija var likties biedējoša, būtiski ir minēt to, ka mums nevajadzētu pilnībā krist panikā, domājot par zilo gaismu. Der atcerēties ka, piemēram, smēķēšanai, fizisko aktivitātīšu trūkumam un sliktam uzturam, ir daudz lielāka negatīva ietekme uz Jūsu acu veselību. Rūpējies par savām acīm un neaizmirsti par to – cik svarīgi ir saudzēt redzi! Apmeklē mūsu interneta veikalu un iegādājies sev piemērotas datora brilles! VEIKALS